Čím by bol život bez sladkého potešenia? Aj dezerty však môžu byť chutné a zároveň nie zbytočne mastné či presladené! Potešte maškrtný jazýček svojho potomka hravými chuťovkami, v ktorých hrá prím kreativita a zdravé ovocie.

Zakliate jahody

Čáry, máry, fuk! Takto rýchlo sfúknu deti zakliate jahody. Našťastie, novú várku dezertu pripravíte naozaj rýchlo, akoby mávnutím čarovného prútika.

 

Ingrediencie:

  • puding
  • jahody (najlepšie čerstvé, ale môžu byť aj mrazené)
  • černice alebo iné ovocie na ozdobenie
  • 1 lyžica trstinového cukru
  • dojčenská voda Lucka

Postup: 

Do hrnčeka dáme jahody, cukor a zalejeme dojčenskou vodou Lucka, privedieme do varu. Medzitým v miske rozmiešame v dojčenskej vode Lucka pudingový prášok. Keď voda s ovocím vrie, vlejeme do nej rozmiešaný pudingový prášok. Miešame, kým zmes nestuhne. Pripravený pohár vyzdobíme piškótami a zalejeme ešte horúcou zmesou. Ozdobíme jahodami alebo iným ovocím.

Náš tip:

Jahody môžete doplniť aj iným druhom ovocia (skvelé sú v kombinácii s ríbezľami), prípadne ich úplne zameniť podľa aktuálnej sezónnej ponuky a preferencií malých stravníkov.

 

Späť na chuťovky a dezerty

Späť na recepty

 

 
 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov