Čistá pramenitá voda má ako základ zdravého pitného režimu nenahraditeľné miesto. Najmä deťom sa však občas predsa zažiada, niečím si čistú vodičku ozvláštniť. Oslovte deti zdravými a zároveň hravými drinkami Lucka, ktoré osviežia, uhasia smäd aj potešia oko!

Zábavný ľad

Niečo do mrazničky každej mamičky. Farebné prekvapenie, ktoré rozjasní aj ten najupršanejší deň dávno po letnej sezóne.

Ingrediencie:

  • bio šťava z ovocia alebo zeleniny podľa chuti
  • dojčenská alebo neperlivá pramenitá voda Lucka
  • na ozdobenie kolieska citrónu alebo limetky

Postup:

Do formičiek na ľad dajte zamraziť ovocnú alebo zeleninovú bio šťavu (vhodná je napr. šťava z červeného hrozna, čiernych ríbezlí, z cvikle či mrkvy). Do džbánu s vodou Lucka pridáme ľadové kocky s farebnou šťavou, ktoré vytvoria v nápoji pekný dúhový efekt. Dozdobíme kolieskami limetky. Ľadové kocky z bio šťavy môžete v mrazničke držať po celý rok. Letnú náladu tak dokážete vykúzliť kedykoľvek, keď na to bude mať vaša rodina chuť. Pokojne aj na Vianoce.

Náš tip:

Nemusíte neustále vymýšľať, čím oživiť pitný režim vašich detí. Nebojte sa deťom pravidelne podávať "obyčajnú" čistú vodu. Pokiaľ ju budete piť všetci doma počas spoločných obedov, vaše deti si na ňu zvyknú a naučia sa brať vodu ako prirodzený prostriedok na uhasenie smädu. Dajte svojím pozitívnym postojom k vode deťom do vienka zdravé návyky.

 

Späť na Zdravé drinky

 

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov