V srdci Európy v krajine s najväčším počtom minerálnych prameňov ukrývajú vápencovo-dolomitické útroby pohoria Považský Inovec skutočný poklad: prameň Lucka. Nedotknutý horský raj, ktorý príroda budovala milióny rokov, chráni jeho anjelskú čistotu, ojedinelú výdatnosť a unikátne zloženie aj pre vás a vaše dieťatko.

 

Ideálna voda pre deti, dospelých i seniorov

Unikátna skladba minerálov a stopových prvkov prepožičiava vode Lucka nielen vynikajúcu chuť, ale aj ideálne zloženie. Vďaka nižšiemu celkovému obsahu rozpustených látok (370 mg/l) je Lucka tou pravou vodou na každodenné pitie pre všetky vekové skupiny – od ešte nenarodených bábätiek v tele matky až po seniorov. Unikátne zloženie z pohľadu vhodného pomeru vápnika a horčíka, nízkeho obsahu sodíka, dusičnanov a dusitanov a v neperlivom variante dojčenskej a pramenitej vody aj mierne zásaditého pH robí z Lucky bezpečnú a chutnú voľbu pre tých najzraniteľnejších. Aj vďaka tomu ju pravidelne nakupuje až 90 % mamičiek na Slovensku. 

 

Zloženie

Katióny   Anióny  
Vápnik Ca2+ 74 mg/l Sírany SO42- 19,9 mg/l
Horčík Mg2+ 27 mg/l Dusičnany NO3- 3,12 mg/l
Sodík Na+ 1,8 mg/l Dusitany NO2- ˂ 0,02 mg/l
Amónne ióny NH4+ ˂ 0,05 mg/l Fluoridy F- 0,064 mg/l
Draslík K+ 0,71 mg/l Hydrogénuhličitany HCO3- 462 mg/l
    Chloridy Cl- 2,07 mg/l
Celkové rozpustené látky 372 mg/l    

(podľa rozboru akreditovaného laboratória Bel/Novamann International, s. r. o, Piešťany zo dňa 04. 12. 2017)

Nízky obsah dusičnanov, dusitanov, chloridov, fluoridov či sodíka a nižšia mineralizácia, ktorá je pre organizmus optimálna, dodáva vode Lucka sviežu ľahkú chuť. Koncentrácia jednotlivých katiónov a aniónov ju pritom zaraďuje k najlepším pramenitým vodám na Slovensku aj vo svete. Lucka pochádza výlučne z chráneného podzemného zdroja, ktorého kvalita je už takmer pol storočia nepretržite sledovaná.

 

Voda zo srdca zeme

Kvapku po kvapke sa už odnepamäti v panenských hlbinách Považského Inovca zbiera krištáľovo čistá voda a pomaly prechádza vrstvami hornín, ktoré tu príroda uložila pred viac ako 200 miliónmi rokov. Prastarý prírodný filter, zložený najmä z vápenca a dolomitov, jej po ceste krasovými dutinami, štrbinkami a dolomitickými úlomkami prepožičiava jedinečnú čistotu, unikátne minerálne zloženie s vyváženým pomerom vápnika a horčíka aj mierne zásadité pH, ktoré v každom sviežom dúšku vracajú telu jeho prirodzenú rovnováhu.

 

Práve tu, v lone prírody, sa nachádza prameň Lucka s hĺbkou až 250 metrov, dokonale chránený pred vonkajšími vplyvmi. Vďaka svojej mikrobiologickej čistote už nevyžaduje žiadne, a to ani zákonom povolené úpravy. V čistom horskom prostredí ochranného pásma 2. stupňa svetoznámych kúpeľov Piešťany tak príroda pre nás a naše deti stvorila zdroj pramenitej vody, ktorá spĺňa tie najprísnejšie kritériá hygieny a kvality a aj podľa odborníkov je tým najprirodzenejším základom každodenného pitného režimu pre malých i veľkých.

 

Mohlo by Vás zaujímať

Theme pictureLucka a zdravie detíZdravie našich detí je to najcennejšie, čo máme. Ich telíčka obsahujú takmer o tretinu viac vody než dospelý organizmus, dostatočný a správny prísun tekutín je teda pre správny vývin a šťastný úsmev... 

Theme pictureLucka a zdravie dospelýchTelo každého z nás tvorí viac ako z polovice voda. Spoločne s kyslíkom predstavuje táto životodarná tekutina to najdôležitejšie pre našu existenciu a zdravie... 

Theme picture Čo dokáže vodaMožno vás prekvapí, že za občasnou vyčerpanosťou či mrzutosťou vašej ratolesti môže byť obyčajný nedostatok vody v tele. Prejaví sa veľmi rýchlo, príznaky prvého stupňa dehydratácie...

Theme picture Zdravé drinkyRozmýšľate ako ešte vylepšiť slávnostné menu? Tá správna bodka je niečo zdravé a zároveň nápadité na pitie? 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov