Vianoce sú najkrajšie sviatky v roku. Celá rodina pospolu, vo vzduchu vôňa ihličia a prísľub prekvapení pod vianočným stromčekom. Ale čo pripraviť na tanier tomu najmenšiemu drobcovi, keď tradičné jedlá sú pre malé deti nevhodné. Inšpirujte sa!

Tajomná šošovicová polievka

Kapustnica pre vaše dieťatko pravdepodobne ešte vhodná nie je, šošovicová polievka plná vlákniny a byliniek však na sviatočnom stole nesmie chýbať! Naša tajomná šošovica získala svoje meno vďaka svojej schopnosti rýchlo zmiznúť z hrncov a tanierov. Najčastejšie sa vraj schováva v bruškách spokojných detí a ich rodičov. Vyskúšajte tento recept na Vianoce!

 

Ingrediencie:

  • 250 g šošovice
  • 500 ml dojčenskej vody Lucka
  • 8 sušených sliviek v bio kvalite
  • hrsť byliniek (oregano, petržlenová vňať, bazalka, šalvia)
  • 1 lyžica smotany alebo bieleho jogurtu
  • bobkový list

 

Postup:

V dojčenskej vode Lucka uvaríme šošovicu, ktorú sme si deň predtým namočili. Keď je mäkká, pridáme slivky a bylinky. Necháme povariť a rozmixujeme do hladka. Ak nemáme rôzne druhy byliniek, úplne postačí hrsť petržlenovej vňate. Pridáme polievkovú lyžicu kyslej smotany a premiešame.

Náš tip:

Ak vášmu dieťaťu nechutí kyslá smotana, použite sladkú. Slivky dodajú polievke príjemne sladkú chuť, a tak deti bez problémov zjedia množstvo vlákniny a byliniek. Pre deti mladšie ako rok použite červenú šošovicu. Je zdravá a nemusí sa namáčať.

 

Späť na sviatočné menu

Späť na polievočky

Späť na recepty

 

 

 

 
 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov