Na svete niet silnejšieho a krajšieho puta než to, ktoré medzi sebou pociťuje matka a jej dieťatko. Sme tu, keď život našich detí začína a každý deň dbáme na to, aby pokračoval plný zdravia, šťastia a radosti. Ponorte sa s Luckou do sveta milujúcich a starostlivých mám!

Svet mamy

V náručí držíte svoj najväčší poklad, svoje bábätko. Bezpodmienečná láska, ktorú k nemu cítite, Vás bude celý život poháňať vpred v úsilí dať mu v živote vždy len to najlepšie – a tak to má byť. Pri voľbách, ktoré preňho robíte, sa neboj byť náročná, obozretná, no zároveň vždy láskavá. Nezabúdajte pritom ani na seba.

Každá matka je so svojím dieťatkom bytostne prepojená, a to nielen v čase, kým ho ešte nosí pod srdcom. Vnútorná energia a uvoľnenosť mamičky sa vždy prenáša aj na dieťatko. Zdravá životospráva a psychická pohoda je preto veľmi dôležitá nielen pre Vás, ale aj pre malého človiečika, ktorý sa na Vás spolieha. Doprajte vám obom ten najlepší základ psychického i fyzického zdravia s anjelskou čistotou dojčenských vôd Lucka.

Správny pitný režim je pre vývin bábätka veľmi dôležitý už v tehotenstve. Naša dojčenská voda preto nie je určená výhradne len pre deti. Keďže bábätko v prvých mesiacoch života všetky potrebné tekutiny prijíma práve prostredníctvom matky, ako základ denného príjmu tekutín je Lucka obľúbenou voľbou aj pre tehotné a dojčiace ženy.


Veronika Cremins, marketing manager Lucky

Chráni Vás už od tehotenstva

Správny pitný režim je pre Vás i vývin Vášho bábätka veľmi dôležitý už od počatia, počas celého obdobia dojčenia, až po postupný prechod na pevnú stravu a v celom ďalšom živote. Už počas tehotenstva objem krvi vo Vašom tele stúpne o takmer polovicu a organizmus vyžaduje zvýšenú dodávku vody aj pre plod, placentu a plodovú vodu. Denne tak odborníci odporúčajú vypiť 2 - 2,5 l tekutín. Pamätajte, že všetko, čo prijmete, dávate zároveň svojmu dieťatku. Dojčenská voda je preto ideálna, pretože telo hydratuje, no jej prirodzená čistota mamičku ani plod nezaťaží žiadnymi zbytočnými látkami.

Dostatočný a pravidelný príjem tekutín pomáha tiež nielen pri naštartovaní a udržaní tvorby mlieka, ale čerstvým mamičkám aj pri problémoch so zápchou, zadržiavaním vody v organizme, bolestiach hlavy či problémoch s tlakom.


 MUDr. Eva Beňová, pediatrička a homeopatka

Správna voľba tekutín po pôrode

Nenechajte sa zmiasť mýtmi o hroznových nápojoch, čiernom pive či rôznych aromatických čajoch, ktoré majú podporiť laktáciu. V skutočnosti do organizmu dopravujú množstvo látok, ktoré v materskom mlieku nemajú čo robiť. Tvorbe mlieka najviac pomôže pravidelný a dostatočný pitný režim založený na čistej pramenitej vode. Až 87% materského mlieka tvorí voda! Pohár neperlivej Lucky preto doplňte vždy aj počas samotného dojčenia alebo krátko po ňom.

Inšpirujte sa

Ako každá mamička, aj Vy by ste svojej ratolesti zniesli i modré z neba. Nie ste na to však sama. Lucka je spoľahlivým a starostlivým partnerom slovenských mamičiek už viac ako 20 rokov a svoje vedomosti a skúsenosti neustále radi odovzdávame ďalším a ďalším rodičom. Inšpirujte sa na našich stránkach a ponorte sa s Luckou do Sveta mamy!

 
 

Mohlo by Vás zaujímať

Theme pictureNajčastejšie otázky Čo si mám všímať pri výbere vody pre moje dieťatko? Aký je optimálny pitný režim? Ako spoznám, že sa moje dieťatko potrebuje napiť?

Theme picture Voda pre detiVyrástlo už vaše dieťatko z ružovej dojčenskej vody? Potrebujete šikovnú fľašku do škôlky, školy, či na výlet? Čo poviete na pramenitú vodu v dojčenskej kvalite? 

Theme picture Vyber si vhodnú voduVody s veľmi nízkou mineralizáciou zvyčajne nemajú výraznejšiu chuťovú stopu, príliš vysoký obsah minerálov zas môže telo pri dlhodobej konzumácii neprimerane zaťažovať...

Theme picture Pripite si na zdravieSvetový deň vody oslavujeme 22. marca. Viete, že najnovším svetovým trendom je dávať si schôdzku v bare pri poháriku dobrej pramenitej vody a nosiť balenú vodu pri sebe? 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov