Čím by bol život bez sladkého potešenia? Aj dezerty však môžu byť chutné a zároveň nie zbytočne mastné či presladené! Potešte maškrtný jazýček svojho potomka hravými chuťovkami, v ktorých hrá prím kreativita a zdravé ovocie.

Srdiečka pre šťastné detstvo

Táto úžasne zdravá pomazánka má jednu veľkú  výhodu. Môžete ňou natierať nielen srdiečka, ale takmer čokoľvek. Napríklad obľúbené zvieratká vašich detí. Stačí ich len povykrajovať a hravá večera je na stole.

 

Ingrediencie:

  • 1 zrelé čierne avokádo
  • 100 g syru typu Lučina
  • strúčik cesnaku

Postup:

Mäkké avokádo rozrežeme a vyberieme kôstku. Lyžičkou vyberieme dužinu a v miske ju rozotrieme spolu so syrom a najemno rozotretým cesnakom (cesnak pridávame len deťom starším ako 1,5 roka) na jemnú pastu. Z celozrnného chleba vykrojíme formičkami na pečenie rôzne tvary a zdobíme ich pomazánkou.

Náš tip:

Kôstku avokáda nevyhadzujte. Ak semeno zasadíte, síce nebudete zbierať úrodu na ďalšie pomazánky, ale získate zaujímavú izbovú rastlinu, ktorá spestrí interiér veľkými tmavozelenými listami.

 

Späť na chuťovky a dezerty

Späť na recepty

 

 
 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov