Pripravení na hlavný chod? Vyskúšajte naše detské variácie na obľúbené jedlá a naservírujte šťastnému drobcovi to, čo papáva aj mamička s oteckom!

Ryžové pele-mele

Nestíhate a pritom ako správna "matka roka" nemôžete pripustiť, aby vaše dieťatko jedlo inú ako domácu stravu? Tak toto je presne recept na uponáhľané dni. 5 minút a hotovo.

 

Ingrediencie:

  • 300 g ryže uvarenej v dojčenskej vode Lucka
  • mrazený hrášok, kukurica a paprika
  • 2 vajcia
  • 1 polievková lyžica olivového oleja
  • jarná cibuľka

Postup: 

Na olivovom oleji jemne opražíme najemno nakrájanú cibuľku a mrazenú zeleninu. Pridáme dve vajíčka a urobíme ľahkú praženicu. Do hotovej praženice pridáme ryžu, uvarenú v dojčenskej vode Lucka. Všetko spolu dobre premiešame a chvíľku podusíme. A varenie máte šup-šup za sebou!

Keď boli moji synovia menší, boli prieberčiví a občas som už nemala fantáziu, ani čas vymýšľať nové jedlá, ktoré by ich mohli osloviť. Keď som potrebovala rýchlo navariť niečo chutné a pritom zdravé, tento ľahký a zaujímavo farebný obed ma nikdy nesklamal.


Oľga Holúbková, marketing Lucka

 

Späť na hlavné jedlá

Späť na recepty

 

 
 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov