Čím by bol život bez sladkého potešenia? Aj dezerty však môžu byť chutné a zároveň nie zbytočne mastné či presladené! Potešte maškrtný jazýček svojho potomka hravými chuťovkami, v ktorých hrá prím kreativita a zdravé ovocie.

Rebarborový dezertík

Sladko-kyselkavá rebarbora sa môže stať aj u vás doma nesmierne obľúbenou v koláčoch aj v iných dezertoch. Vždy nás fascinovalo, že v skutočnosti patrí medzi zeleninu! Vyskúšajte, či si vaše deti tiež obľúbia túto zdravú a vitamínmi nabitú smotanovú dobrotu.

 

Ingrediencie:

  • 4 stonky rebarbory
  • biely smotanový jogurt alebo pochúťkovú smotanu
  • 2 polievkové lyžice trstinového cukru
  • zdravé keksíky (napr: pohánkové z bio obchodu)
  • 300 ml  dojčenskej vody Lucka

Postup: 

Rebarborové stonky očistíme od vrchnej tenkej šupky, umyjeme a nakrájame na kocky. Dáme do hrnca, zalejeme dojčenskou vodou Lucka a pridáme cukor. Varíme asi 10 minút kým sa rebarbora nerozpadá a rozmixujeme ju na kašu. Na prípravu spodnej vrstvy dezertu zmiešame polovicu rebarborovej kaše so smotanovým jogurtom alebo smotanou (podľa chuti dieťaťa) a rýchlo spojíme zmesi a nalejeme do nádoby, v ktorej zmes dáme do chladničky stuhnúť. Po stuhnutí vykrajujeme lyžičkou kúsky, ktoré ukladáme na spodok pripraveného pohárika alebo obľúbenej detskej misky a na vrch pridáme zvyšok rozmixovanej rebarborovej kaše. Ozdobíme podľa chuti dieťatka.

 

Späť na chuťovky a dezerty

Späť na recepty

 

 
 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov