Témy súvisiace so zdravým životným štýlom, pitným režimom, starostlivosťou o deti zapĺňajú stránky našich médií neustále. Hoci väčšina z nás nežije podľa týchto návodov, nič nám nebráni čítať ich stále dokola. Povedať stokrát povedané inak, objavovať nové informácie, konfrontovať odborníkov, prinášať pikantérie... a o to sa tu snažíme my.

Tlačové správy

Valentínsku kvapku krvi odštartovali vojaci – pridáte sa?

Darovali ste už krv? Ak nie, počas piatich týždňov od 9. februára až do 13. marca 2015 na to máte ideálnu príležitosť. A aj keď ako sa vraví, krv nie je voda, na nohách vás pri darcovstve udrží práve správny pitný režim!

Čítať ďalej     12.2.2015               

 

 

Utopte únavu v pohári vody

Rok ešte len začína, no vy už máte pocit, že vám dochádzajú sily? Nie ste sami! Nevľúdne a premenlivé počasie signalizujúce koniec zimy a blížiacu sa jar na nás pôsobí prirodzene utlmujúco. Predčasnú „jarnú únavu“ si však môžete privodiť aj nevhodným stravovaním či nesprávnym pitným režimom. 

Čítať ďalej     Stiahnuť       7.2.2014               


 

 

Nová Lucka pre deti v limitovanej edícii Chrobáčikovia

Naučte svoje deti uhasiť smäd tým najzdravším spôsobom, bez zbytočnéhu cukru a škodlivých umelých látok. S novou detskou Luckou v limitovanej edícii Chrobáčikovia si pramenitú vodu zamilujú! 

Čítať ďalej     Stiahnuť       1.12.2013                

 


 

Vo vyššom veku príde dehydratácia ľahšie

Dostatočný pitný režim je dôležitý v každom veku. Seniori, ktorí čelia značnému prirodzenému úbytku tekutín v organizme, sú na zmeny vodného hospodárenia v tele obzvlášť citliví, no predsa práve oni často piť zabúdajú.

Čítať ďalej     Stiahnuť       4.11.2013          
 

 

 

Aj v chladných dňoch treba piť. 

Nenechajte sa oklamať tým, že na jeseň a v zime vás prirodzene akosi menej smädí. Podľa odporúčaní odborníkov by mal priemerne pohybovo aktívny dospelý muž aj v chladnom počasí prijať asi 2,5 litra tekutín denne, žena približne 2 litre. Ako však nájsť tekutinu, ktorá vaše telo najlepšie vzpruží a udrží zdravé?

Čítať ďalej     Stiahnuť     31.10.2013                   

 

Späť do školy, ale s fľašou vody!

Škola volá a naše ratolesti s taškou na chrbte mieria naspäť do svojich lavíc. Nezabudnite ich do školy vyzbrojiť bozkom a hlavne fľašou vody.    Deti sú totiž dehydratáciou ohrozené viac ako dospelí a nedostatok        tekutín môže napríklad znížiť ich schopnosť sústrediť sa.

Čítať ďalej     Stiahnuť     23.8.2013                
 

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov