Čistá pramenitá voda má ako základ zdravého pitného režimu nenahraditeľné miesto. Najmä deťom sa však občas predsa zažiada, niečím si čistú vodičku ozvláštniť. Oslovte deti zdravými a zároveň hravými drinkami Lucka, ktoré osviežia, uhasia smäd aj potešia oko!

Ovocné ponorky

Kto povedal, že ovocie sa nemá zapíjať? Skúste pripraviť svojim deťom ponorkovú bitku v pohári.

 

Ingrediencie:

  • jahody alebo akékoľvek iné sezónne ovocie
  • na ozdobu zopár mätových alebo medovkových lístkov
  • med na dosladenie / citgrónová šťava na dokyslenie (v prípade veľmi kyslého / sladkého ovocia)
  • dojčenská alebo neperlivá voda Lucka

 

Postup:

Jahody alebo iné ovocie nakrájame a vložíme do pohárov, v ktorých budeme nápoj podávať. Zalejeme neperlivou vodou Lucka a necháme aspoň hodinku postáť, aby sa premiešala chuť ovocia s vodou. Podávame ozdovené lístkami mäty alebo medovky ideálne s ozdobnými napichovátkami, aby deti mohli všetky ovocné ponorky po vypití nápoja vyloviť.

 

Náš tip:

Jahody, maliny, ríbezle či melón skúste nechať postáť kratšie, naopak ovocie ako jablko, nektarinka alebo napr. čučoriedky znesú aj dlhší čas. Dôležité je, aby pri podávaní neboli úplne rozmočené.

 

Späť na Zdravé drinky

 

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov