• Sú ochutené vody Lucka Anjelské plody tiež pramenité? Z akého zdroja pochádza voda v nich?

Všetky vody značky Lucka pochádzajú z toho istého prameňa v pohorí Považský Inovec. Aj vody Lucka Anjelské plody tak obsahujú tú istú vysoko kvalitnú vodu Lucka ako naše neochutené pramenité či dojčenské vody. Označenie „pramenitá voda s príchuťou“ preto nájdete aj na ich etiketách.

  • Môžem dať ochutenú vodu Lucka aj svojmu dieťaťu? Od koľkých rokov môžu deti piť ochutené minerálky?

Tieto dve otázky je potrebné zodpovedať oddelene. Minerálku (ak hovoríme o minerálnej vode s celkovou mineralizáciou nad 1000 mg/l) totiž odborníci deťom podávať neodporúčajú vôbec, ochutenú ani neochutenú. Aj dospelí by ju mali piť len v obmedzenom množstve, max. 0,5 l denne, a pravidelne striedať značky, aby jednostranný prísun množstva minerálov organizmus príliš nezaťažoval.

Pokiaľ však hovoríme o ochutenej pramenitej vode Lucka, ktorej mineralizácia je nižšia, tu je rozhodnutie vyslovene na zvážení rodiča. Naše ochutené vody nie sú sladené repným, ale prírodným ovocným cukrom fruktózou. Ten je omnoho sladší a na dochutenie vody ho tak stačí až o tretinu menšie množstvo, zároveň ho organizmus omnoho ľahšie prijíma. Ak teda dieťaťu čistá voda nechutí a odmieta ju, voda Lucka Anjelské Plody je určite omnoho zdravšou alternatívou ako kalorické sladké nealko nápoje. Radi by sme však upozornili, že kvôli zachovaniu dlhšej trvanlivosti a kvality nápoja aj ochutené vody Lucka Anjelské plody obsahujú konzervant, hoci iba jeden a v minimálnom množstve. Najmä malým deťom do veku cca 3 rokov preto odporúčame ako optimálnu tekutinu podávať výlučne dojčenskú vodu, ktorá je pre ich telíčko tým najprirodzenejším a najčistejším nápojom bez obsahu akýchkoľvek prídavných látok.

  • Je vhodné piť ochutenú vodu Lucka Anjelské plody aj pri diéte? Nemôžem z nej pribrať?

Odpoveď na túto otázku závisí to od toho, akú diétu máte na mysli. V prípade, že Vám ide o korekciu Vašej hmotnosti, odporúčame piť predovšetkým čistú vodu - napríklad aj Lucku pramenitú vodu neperlivú. Ak si však aj napriek diéte neviete odoprieť sladené nápoje, rad Lucka Anjelské plody je určite vhodnejšou alternatívou ako nápoje s repným cukrom. Naša ochutená voda totiž obsahuje ovocný cukor - fruktózu, ktorá má vyššiu sladivosť ako glukóza a preto jej je v nápoji obsiahnutej menej. Dobrou radou je sledovať si GDA index na etikete, ktorý presne udáva, aké percento z celkového odporúčaného kalorického príjmu je obsiahnuté v 100 ml nápoja či potraviny. V prípade našej ochutenej vody 100 ml obsahuje iba 0,8 % denného energetického príjmu.

Ak diétu kombinujete aj s cvičením, bude Vaše telo potrebovať aj príjem rýchlej energie v podobe cukru. Ak sa chcete vyhnúť "vlčiemu hladu" po cvičení, ktorý býva často zaháňaný sladkosťami alebo energetickými tyčinkami, Lucka Anjelské plody počas cvičenia a po cvičení je určite lepšou alternatívou. Fruktóza v ochutenej Lucke je ideálnym prostriedkom, ako si počas diéty udržať psychickú i fyzickú pohodu.

V prípade, ak hovoríme o zdravotnej diéte (napr. pre diabetikov, ľudí so srdcovými ochoreniami a podobne), najvhodnejšie je poradiť sa priamo s Vaším lekárom. Všeobecne sa fruktóza (v obmedzenom množstve) odporúča aj pri diéte pre diabetikov. Naše vody sú vďaka nízkemu obsahu sodíka, vhodnému pomeru vápnika a horčíka a nízkej celkovej mineralizácii vhodné aj pre ľudí so srdcovými ochoreniami, ľudí, ktorí chcú predchádzať problémom s tlakom, s obličkami, s močovými cestami a podobne.

  • Vraj sladené nápoje v skutočnosti organizmus dehydrujú? Je to pravda? Týka sa to aj ochutenej vody Lucka?

Toto tvrdenie je nutné hlbšie vysvetliť. Voda sa v tele spotrebúva pri mnohých procesoch, jedným z nich je aj spracovanie cukru, ale napríklad aj odbúravanie a vyplavovanie rôznych iných látok, ktoré môžeme prijať v nápojoch (oxid uhličitý, kofeín, farbivá, umelé príchute, konzervanty, atď.). V tomto zmysle sa teda dá povedať, že nadbytok cukru a obsah umelých látok v mnohých sladkých nealkoholických nápojoch telo skutočne dehydrujú – a práve z tohto dôvodu odborníci zdôrazňujú, že takéto nápoje sa za účelom dopĺňania tekutín vôbec nehodia. Ideálnym základom pitného režimu je čistá pramenitá voda s nižšou mineralizáciou, ktorá telu efektívne doplní tekutiny a nezaťaží ho žiadnymi ďalšími látkami. Ochutená voda Lucka Anjelské plody má ambíciu poskytnúť práve takúto pramenitú vodu iba v minimálnej miere upravenú podľa chuti konzumentov. Okrem ľahkého dochutenia preto obsahuje iba prírodnú fruktózu, ktorú organizmus ľahšie prijíma a vďaka vyššej sladivosti jej v nápoji môže byť výrazne menej.

  • Všade sa hovorí o konzervantoch a ochucovadlách. Čím je ochutená vaša Lucka?

Pri výrobe vôd Lucka Anjelské plody je naším cieľom, aby bol výsledný produkt čo najbližší dokonalosti a prirodzenej čistote pramenitej vody Lucka. Čistú pramenitú vodu v jej pôvodnej podobe preto iba ľahko prichucujeme arómou šťavnatých plodov a jemne prisladíme prírodnou fruktózou. Keďže však takáto ľahko ochutená voda obsahuje cukor – aj keď to nie je repný cukor, ale ovocná fruktóza – je potrebné jej chuť a zloženie zastabilizovať, aby až na Váš stôl dorazila v tej najvyššej kvalite. Aj nutnú konzerváciu sme však obmedzili na jedinú látku a to benzoan sodný, tak, aby naša ochutená voda Váš organizmus nezaťažovala a miesto toho mu v chutnej podobe pomáhala dopĺňať dôležité minerály a rýchlo využiteľnú energiu. Vďaka našej snahe vytvoriť pramenitú vodu, ktorá zaujme svojou ľahkou, prirodzenou a sviežou chuťou, je rad Lucka Anjelské plody pre milovníkov ochutených nápojov oveľa vhodnejšou voľbou ako rôzne sladké a farebné nealko alternatívy.

  • V obchode som si kúpila vašu ochutenú vodu, no má jemne žltú farbu. Nie je pokazená?

Určite sa nemusíte obávať. Práve v dôsledku našej snahy čo najmenej ovplyvňovať prírodnú kvalitu pramenitej vody Lucka a pridať k nej iba ľahkú chuť sviežich plodov bez zbytočného množstva konzervačných látok či umelých farbív, môže vo vode Lucka Anjelské plody po čase prísť k jemnej zmene farby. Ide o prirodzenú reakciu a prejav fruktózy vo vode, táto vizuálna zmena však nemá vplyv na samotnú kvalitu vody alebo jej chuť. Ak sa chcete vzniku jemného žltého nádychu napriek tomu vyhnúť, odporúčame vodu nevystavovať slnečnému svetlu a skonzumovať ju v čo najkratšom čase od kúpy. Práve dlhšie skladovanie alebo kontakt fliaš so slnečným svetlom môže viesť k postupnej zmene farby, resp. ju urýchliť.

  • Ako sa má správne skladovať ochutená voda Lucka?

Pre zachovanie jej vysokej kvality je potrebné balenú ochutenú vodu skladovať v suchu a chlade, dôležité je eliminovať priame slnečné žiarenie. Ak vodu kupujete vo väčšom množstve, ideálnym miestom na skladovanie vody je špajza, v prípade rodinného domu pivnica, kde je teplota stabilne nižšia a voda nie je vystavená slnečným lúčom.

 

 

 

 

Mohlo by Vás zaujímať

Theme picture Deťom len to najlepšie Zdravie našich detí je to najcennejšie, čo máme. Ich telíčka obsahujú takmer o tretinu viac vody než dospelý organizmus, dostatočný a správny prísun tekutín...

Theme picture Voda a telo Voda má mnohé unikátne vlastnosti, predovšetkým však výnimočnú schopnosť rozpúšťať látky. Tým umožňuje našim bunkám plne využiť cenné...

Theme picture Chrobáčikovia Zanôťte si spolu s drobcami chytľavú melódiu pesničky Chrobáčikovia, ktorú exkluzívne pre Slovensko nahrali Miro Jaroš a Dominika Mirgová...

Theme picture Zdravé drinky Čistá pramenitá voda má ako základ zdravého pitného režimu nenahraditeľné miesto. Najmä deťom sa však občas predsa zažiada, niečím si čistú vodičku ozvláštniť...

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov