Čistá pramenitá voda má ako základ zdravého pitného režimu nenahraditeľné miesto. Najmä deťom sa však občas predsa zažiada, niečím si čistú vodičku ozvláštniť. Oslovte deti zdravými a zároveň hravými drinkami Lucka, ktoré osviežia, uhasia smäd aj potešia oko!

Nesmrteľná citronáda

Klasika, ktorú miluje snáď každý. Vašim deťom ju spestrite veselými gumovými medvedíkmi. Určite vám neurobia medvediu službu. Naopak, rozveselia aj ten najkyslejší úsmev.

Ingrediencie:

  • čerstvá šťava z 1-2 citrónov
  • trstinový cukor
  • dojčenská alebo neperlivá pramenitá voda Lucka
  • na ozdobenie bylinky (mätu a/alebo medovku), kolieska citrónu, limetky alebo pomaranča

Postup:

Citrónovú šťavu nalejte do džbánu a zmiešajte s lyžicou trstinového cukru. Zalejte vychladenou dojčenskou alebo neperlivou pramenitou vodou Lucka a premiešajte. Pri podávaní popustite uzdu fantázii, na okraj pohára nastoknite koliesko akéhokoľvek citrusového plodu a koliesok vložte aj do pohárov. Na záver môžete citronádu dozdobiť čerstvými bylinkami.

Náš tip:

Trstinový cukor nie je podmienkou, v sparných letných dňoch dobre padne aj nesladená citronáda. Navyše je to vynikajúci prostriedok proti prekysleniu organizmu (citrónová šťava je napriek svojej kyslej chuti silne zásaditá) a citrusové plody majú aj príjemný ochladzujúci účinok.

 

Späť na Zdravé drinky

 

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov