Na svete niet silnejšieho a krajšieho puta než to, ktoré medzi sebou pociťuje matka a jej dieťatko. Sme tu, keď život našich detí začína a každý deň dbáme na to, aby pokračoval plný zdravia, šťastia a radosti. Ponorte sa s Luckou do sveta milujúcich a starostlivých mám!

Stále plače? Nezúfajte!

Na svete takmer nie je mamička, ktorá by sa na príchod svojho dieťatka na svet netešila. Na realitu po pôrode vás však nikto dostatočne nepripraví. Čo robiť, ak skutočnosť nezodpovedá obrazu šťastnej rodinky z časopisu, novorodeniatko celé hodiny len plače a vaše pochybnosti a zúfalstvo rastú? Nezabúdajte, že v tom nie ste sama! 
Čítať ďalej

 

Viete kto je dula?

Pôrod je jednou z najdôležitejších a najradostnejších chvíľ v živote ženy. Je však úplne prirodzené, ak táto veľká udalosť u nastávajúcej mamičky vzbudzuje rešpekt a mierne obavy. Pomocnú ruku môže podať skúsená dula, ktorá vás celou prípravou aj pôrodom prevedie. Čo o dulách viete a čo by ste vedieť mali? 
Čítať ďalej

 

Dojčenie - abeceda života

Základom materského mlieka je voda a všetky výživné látky rozpustné vo vode, ako sú cukry, tuky, bielkoviny, minerály a vitamíny. Dojčenie je preto pre malé dieťatko abecedou života a tou najlepšou výživou, ktorá počas prvých šiestich mesiacov uhasí jeho hlad aj smäd. 
Čítať ďalej

 

 

Pitným režimom aj proti zimným virózam

Nedajte sa oklamať tým, že v chladnom období vás smädí menej ako v lete. Vplyvom sychravého a studeného počasia je síce  pocit smädu menší, no nároky organizmu na prísun tekutín sa nemenia. Dostatočný a správne zvolený pitný režim je aj kľúčom k odolnosti proti chorobám.
Čítať ďalej

 

Pite nonstop!

Máte pocit, že málo pijete? V súčasnej dobe si stačí do telefónu stiahnuť aplikáciu Water Your Body, ktorá bude váš pitný režim sledovať a prípadne upravovať k lepšiemu. Len zadáte svoju váhu a obratom dostanete informáciu, koľko tekutín by ste mali vypiť. Osobný „strážca" sleduje dodržiavanie pitného režimu a ak zistí, že máte sklz, spustí alarm.
Čítať ďalej

 

Pitný režim na cestách

Konečne prišiel čas vyraziť na dovolenku, na ktorú ste sa celý rok tešili. V horúcom počasí však môže byť dlhá cesta do vysnívanej letnej destinácie pre vaše telo poriadnou záťažou. Tak, ako pred odchodom určite natankujete plnú nádrž vášmu autu,  nezabúdajte priebežne dopĺňať pohonnú hmotu aj sebe a hlavne svojím deťom. Postačí vám na to fľaša čistej pramenitej vody. 
Čítať ďalej

 

Relax, take it easy! 

Leto je ako stvorené na oddych. Zrelaxovať by ste však mali nielen svoju myseľ, ale aj telo. Pretože ak si nedáte pozor a necháte sa v dovolenkovej atmosfére zlákať záplavou dobrôt, nemusí to skončiť vždy štastne. Preto aj tu platí - „easy“, teda ľahko a najmä zdravo.
Čítať ďalej

 

Deti je potrebné naučiť aj piť

Okolo šiesteho mesiaca je čas spolu s prvými lyžičkami príkrmu vaše bábätko začať zvykať aj na pravidelné pitie tekutín, ideálne čistej vody. Keď sa totiž nemliečna strava stane stabilnou súčasťou jeho jedálneho lístka, mlieko už potreby pitného režimu dieťatka celkom nepokryje. 

Čítať ďalej

 

 

Odmieta vaše dieťa jesť?

Odmietanie jedla, alebo nechuť dieťaťa jesť dokáže mamičky občas poriadne vyľakať.  Je totiž pravda, že nechutenstvo môže byť signálom ochorení, alebo nejakých začínajúcich problémov. Treba však vedieť, že nechuť do jedla sa môže objaviť aj u celkom zdravých detí.  
Čítať ďalej

 

 

 

Mýty a fakty o vode a deťoch

Potreby detského organizmu nie sú vždy rovnaké ako tie dospelácke. Myslite na to predovšetkým pri pitnom režime vašej ratolesti a na pozore sa majte aj pred niektorými zaužívanými tvrdeniami a radami starých mám. Mnohé z nich sú totiž podľa odborníkov prinajmenšom nepresné, ak nie priam mylné!  Čítať ďalej


 

Strašiak menom detská obezita

Podľa štatistík trpí nadváhou asi 12 % detí, až 8 % dokonca jej vyššou formou – obezitou. Obéznych detí je v rozvinutých krajinách stále viac, predovšetkým kvôli nesprávnym stravovacím návykom osvojeným už v ranom veku. Čo robiť?
Čítať ďalej

 
 


Nakŕmiť, či uhasiť smäd?

My dospeláci zvykneme položartom hovorievať, že hlad je iba preoblečený smäd. Skutočnosťou však je, že predovšetkým mnoho mamičiek často rieši hádanku, či si ich dieťatko plačom pýta jesť alebo piť, respektíve ako drobcovi nakombinovať jedálny lístok s pitným režimom tak, aby dostal všetko, čo potrebuje.
Čítať ďalej

 

 
 

Mohlo by Vás zaujímať

Theme pictureNajčastejšie otázky Čo si mám všímať pri výbere vody pre moje dieťatko? Aký je optimálny pitný režim? Ako spoznám, že sa moje dieťatko potrebuje napiť?

Theme picture Voda pre detiVyrástlo už vaše dieťatko z ružovej dojčenskej vody? Potrebujete šikovnú fľašku do škôlky, školy, či na výlet? Čo poviete na pramenitú vodu v dojčenskej kvalite? 

Theme picture Vyber si vhodnú voduVody s veľmi nízkou mineralizáciou zvyčajne nemajú výraznejšiu chuťovú stopu, príliš vysoký obsah minerálov zas môže telo pri dlhodobej konzumácii neprimerane zaťažovať...

Theme picture Pripite si na zdravieSvetový deň vody oslavujeme 22. marca. Viete, že najnovším svetovým trendom je dávať si schôdzku v bare pri poháriku dobrej pramenitej vody a nosiť balenú vodu pri sebe? 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov