Čistá pramenitá voda má ako základ zdravého pitného režimu nenahraditeľné miesto. Najmä deťom sa však občas predsa zažiada, niečím si čistú vodičku ozvláštniť. Oslovte deti zdravými a zároveň hravými drinkami Lucka, ktoré osviežia, uhasia smäd aj potešia oko!

Jahodové pokušenie

Rátajte s tým, že keď raz ponúknete najbližším túto limonádu, budete ju musieť pripravovať znova a znova. Je jednoducho neodolateľná.

Ingrediencie:

  • 250 g čerstvých jahôd
  • 1 lyžica citrónovej šťavy
  • dojčenská alebo neperlivá pramenitá voda Lucka
  • med (príp. glukopur - hroznový cukor)
  • na ozdobenie zopár lístkov mäty a/alebo ľadové kocky.

Postup:

Jahody umyte, očistite od lístkov a zopár kúskov odložte na ozdobu. Jahody s citrónovou šťavou rozmixujte. Ak vám prekážajú zvyšky z dužiny, prepasírujte zmes cez sitko. Zalejte vodou, podľa chuti pridajte med a premiešajte. Okraj každého pohára môžete prizdobiť nakrojenou jahodou, kockami ľadu a lístkami mäty. Na slávnostnejšiu príležitosť skúste vyrobiť ozdobné mrazené tyčinky, ktoré pripravíte naliatím jahodovej zmesi do formičiek a zmrazením spolu s paličkou.

Náš tip:

Ak máte jahody naozaj sladké, koktejl bude výborný aj bez pridania citrónovej šťavy a medu.

 

Späť na Zdravé drinky

 

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov