Čistá pramenitá voda má ako základ zdravého pitného režimu nenahraditeľné miesto. Najmä deťom sa však občas predsa zažiada, niečím si čistú vodičku ozvláštniť. Oslovte deti zdravými a zároveň hravými drinkami Lucka, ktoré osviežia, uhasia smäd aj potešia oko!

Hrozne dobrá hroznová limonáda

O tejto osviežujúcej malinovke budú čvirikať všetky vrabce v okolí, ale hlavne tie, ktorými ozdobíte poháre. Poraďte sa s deťmi a spolu vylepšite poháre farebným papierom. Všetkým bude chutiť dvojnásobne.

Ingrediencie:

  • 1 strapec hrozna (ideálne bez kôstok)
  • dojčenská voda Lucka úplne neperlivá
  • bio hroznová šťava (nie je povinná)
  • 1/2 citrónu
  • na ozdobenie bio limetku, čerstvé bylinky prípadne ozdobné ľadové kocky

Postup:

Polovicu hroznových bobúľ rozmixujte na šťavu, prepasírujte. Do zmesi môžete pridať kvapku bio hroznovej šťavy. Do džbánu nakrájajte zopár bobúľ (stačí prekrojiť na polovicu), pridajte pripravenú hroznovú šťavu, šťavu z citróna a zalejte Luckou. Limonádu nechajte postáť v chladničke asi hodinu, aby všetky chute prešli do vody. V teplom počasí pred podávaním pridajte pár kociek ľadu. V pohároch krásne vyniknú ľadové kocky zo šťavy z červeného hrozna. Ozdobte limetkou nakrájanou na kolieska a bylinkami podľa chuti (medovkou, mätou alebo šalviou).

Náš tip:

Vďaka hroznovému cukru limonáda dodá aj potrebnú energiu, uhasí smäd a hróóózne dobre chutí.

 

Späť na Zdravé drinky

 

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov