Čistá pramenitá voda má ako základ zdravého pitného režimu nenahraditeľné miesto. Najmä deťom sa však občas predsa zažiada, niečím si čistú vodičku ozvláštniť. Oslovte deti zdravými a zároveň hravými drinkami Lucka, ktoré osviežia, uhasia smäd aj potešia oko!

Dokonalá uhorková sezóna

Žiadna nuda, práve naopak. Táto limonáda je plná nových prekvapivých chutí, ktoré vznikajú spojením sviežej uhorky a byliniek. Keď ju doma ochutnáte, budete si priať, aby uhorková sezóna trvala večne.

Ingrediencie:

  • 1 šalátová uhorka
  • pár lístkov bazalky
  • dojčenská alebo neperlivá pramenitá voda Lucka
  • kocky ľadu

Postup:

Uhorku umyte, ošúpte a nakrájajte na cca pol centimetrové kolieska. Vložte ich do džbánu, zalejte Luckou, pridajte bazalku a nechajte aspoň 2 hodiny postáť v chladničke. Podávajte s kockami ľadu.

Náš tip:

Uhorková voda je veľmi osviežujúca a v teplých dňoch vynikajúco hasí smäd. Pre zmenu chuti môžete skúsiť uhorku rozmixovať, pridať citrónovú šťavu s trstinovým cukrom a zmes zaliať Luckou. Takáto limonáda nielen osvieži, ale zároveň dodá energiu, napr. po šantení na dvore.

 

Späť na Zdravé drinky

 

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov