PRIRODZENE ČISTÁ

Vyviera v lone prírody chránená pred akýmikoľvek nepriaznivými vplyvmi. Od momentu, keď opustí zdroj, až do chvíle, kedy sa ľudskou rukou nedotknutá dostane k vášmu dieťatku. Vďaka svojej prirodzenej dokonalosti a mikrobiologickej čistote nemusí prechádzať žiadnou úpravou – krištáľovo čistá a čerstvá.

  • ideálny pomer horčíka a vápnika
  • takmer nulový obsah sodíka
  • odporúčaná lekármi a odborníkmi na výživu

Dojčenská voda Lucka úplne neperlivá

Slovenská jednotka medzi dojčenskými vodami bola v roku 2007 úplne prvou neperlivou dojčenskou vodou uvedenou na náš trh. Odvtedy sa teší neutíchajúcej priazni väčšiny slovenských mamičiek a vďaka záruke tej najvyššej kvality je ideálnou voľbou pri budovaní návykov pitného režimu detí. Pre telo optimálne mierne zásadité pH 7,6.

Balená dojčenská voda prináša z hľadiska záruky kvality oproti vode z vodovodu niekoľko výhod. Nesmie byť dezinfikovaná chlórom ani inými látkami a jej mikrobiologická čistota je úplne prírodná, spĺňať musí prísnejšie limity na obsah škodlivých látok a v neposlednom rade si jej presné zloženie môžete skontrolovať priamo na etikete. Poskytuje tak stopercentnú istotu, že svojmu dieťatku naozaj dávate len to najlepšie. MUDr. Eva Beňová, pediatrička s viac ako 35 ročnou praxou


dojčenská voda lucka veľmi jemne perlivá

Lucka veľmi jemne perlivá Vás sprevádza v citlivých obdobiach už 25 rokov. Spĺňa najprísnejšie hygienické kritériá a prináša bábätkám aj ich rodičom najvyššiu kvalitu a mikrobiologickú čistotu.

Obsahuje najjemnejšie bublinky, ktoré sú dobrou alternatívou udržania najvyššej kvality vody. Bublinky sú veľmi jemné a môžu byť prínosom pre rozhýbanie trávenia žien v tehotenstve alebo jemne osviežia počas obdobia so zvýšenou záťažou. A pre bábätko veľmi jednoducho odstránite bublinky varom a dojčenská voda je v plnej kvalite pripravená. A tak sa z tejto dojčenskej vody stáva pomocník na viac použití. 

V TEHOTENSTVE

Optimálny pomer horčíka a vápnika prospieva aj novému životu. Dopĺňa skladbu potrebnú pre zdravý vývin a budovanie organizmu a jemné bublinky prinášajú úľavu pri problémoch so zažívaním. Minimum sodíka je vhodné pre dieťatko, ale aj pre tehotnú ženu, ktorá musí v tomto období citlivejšie pristupovať k príjmu soli v strave.

 
POČAS DOJČENIA

Obdobie dojčenia zvyšuje nároky organizmu na revitalizáciu a dopĺňanie látok, potrebných na tvorbu mlieka. Vápnik, horčík, ale aj železo a ďalšie prvky vytvárajú lepšie predpoklady na tvorbu kvalitného materského mlieka aj na regeneráciu tela mamičky.

 
PRE BÁBätkÁ

Po krátkom prevarení sa bublinky odstránia a takto upravená voda Lucka je vhodná na prípravu dojčenských príkrmov a mliečka.

Vedeli ste že, až 87 % materského mlieka tvorí voda, preto jej čistota a správne zloženie je také dôležité?

 

 

 


KOĽKO MÁ VYPIŤ?

Pitný režim každého dieťatka je individuálny a ovplyvnený nielen vekom, ale mnohými ďalšími faktormi, najmä telesnou hmotnosťou, zložením a množstvom stravy, telesnou aktivitou, zdravotným stavom a tiež teplotou a vlhkosťou prostredia a celkovým životným štýlom. Dojčatá svoj smäd navyše ešte nedokážu dať jednoznačne najavo, malé deti si ho v zápale hry často neuvedomia. Je preto dôležité im tekutiny v pravidelných intervaloch ponúkať aj bez vyzvania.

 

Podľa odporúčaní European Food Safety Authority z roku 2010 by mal adekvátny príjem vody v pitnom režime detí vyzerať nasledovne (orientačné hodnoty predpokladajú mierne podnebie, mierny stupeň fyzickej záťaže a priemerný príjem vody z potravy 20 %, množstvo vody prijaté z potravy v hodnotách zahrnuté nie je):

 

Skupina Vek dieťaťa Odporúčané množstvo
Dojčatá 6 - 12 mesiacov 800-1000 ml na deň
  1 - 2 roky 1100-1200 ml na deň
  2 - 3 roky 1300 ml na deň

 

dospelý PITNÝ REŽIM PRE ĎAĽŠIE VEKOVÉ KATEGÓRIE deti

 

 

Mohlo by Vás zaujímať

Theme picture Svet mamy V náručí držíte svoj najväčší poklad, svoje bábätko. Bezpodmienečná láska, ktorú k nemu cítite, Vás bude celý život...

Theme picture Čo dokáže voda Piť vodu je zábava! Objavte novú Lucku pramenitú vodu neperlivú pre deti v zelenej fľaši, s ktorou sa aj zdravý pitný režim stáva veselou hrou...

Theme picture Zdravé recepty Neviete, čo navariť malému šibalovi? My vás v kaši nenecháme. Pripravili sme vám recepty na tri vynikajúce kaše. Jedna lepšia ako druhá...

Theme picturePitný režim a dojčenie V období dojčenia sa vaše telo spamätáva po namáhavom tehotenstve a zároveň stále stojí pred náročnou úlohou zabezpečiť dostatok živín pre vás aj...